fbpx
  • +421907976444
  • office@keis.sk
  • Poľná 1, Košice, Slovakia

Medzinárodné gymnázium KEIS – registrácia otvorená!

Máš najvyššie univerzitné ambície a baví Ťa angličtina? Od budúceho septembra máš prvýkrát šancu chodiť na medzinárodné anglické gymnázium, ktoré Ti dá príležitosť na náročnú akademickú kariéru na svetovej univerzite. Priamo v Košiciach sme vytvorili prostredie, kde sa učí tak ako je už dlhšie zvykom vo vyspelom svete. Nebudeš to mať ľahké, ale sme tu na to, aby sme z Teba dostali najviac! Za dlhodobý záujem o to byť lepší ako najlepší, schopnosť sústrediť sa na výsledok, uvažovanie v globálnom kontexte a záujem či empatiu voči druhým máš šancu získať odmenu v podobe medzinárodnej IB maturity, ktorej body sú súčasťou prijímačiek na kvalitné svetové univerzity (pozri si ako IB môže zvýšiť šancu na prijatie na kvalitnú univerzitu). Ako to robíme si prečítaj nižšie…

plne v anglickom jazyku prostredníctvom skúsených učiteľov z celého sveta

Celý deň na KEIS prebieha plne v anglickom jazyku prostredníctvom skúsených učiteľov z celého sveta (aktuálne napríklad z USA, Veľkej Británie, Juhoafrickej republiky a ďalších). Vyučovanie pomocou bádania a celkovo iný prístup k vzdelávaniu, ktorý si so sebou naši kolegovia priniesli zo zahraničia Ti otvorí úplne iný svet. Učíme na základe konceptov, prepájaním obsahu predmetov, tak aby Ti veci dávali zmysel. V triede nebudeš mať veľa šancí “byť vzadu”, získaš silné praktické prezentačné zručnosti aby si svoje výsledky, názory na vec a argumenty vedel obhájiť v skupine spolužiakov alebo zaujímavo prezentovať pred väčším publikom. Okrem vedomostí a zručností učíme ešte jednu dôležitú vec – ako sa efektívne učiť, čo sa Ti na univerzite aj pred maturitou bude iste hodiť.

…učíme ešte jednu dôležitú vec – ako sa efektívne učiť…

Prvé dva ročníky absolvuješ v rámci Middle School, ktorá vyučuje podľa International Baccalaureate Middle Years Programme (IB MYP) a 3. a 4. ročník pokračuje už v plnom sústredení na medzinárodnú maturitu v rámci IB Diploma Programme (IB DP), ktorú pripravujeme po absolvovaní autorizačného procesu aj na KEIS (IB maturitu akceptujú aj slovenské univerzity). Tieto vzdelávacie programy predstavujú svetovú špičku pre základné a stredné školy, my ich navyše primárne učíme so zahraničnými IB učiteľmi, ktorých sme pozvali do Košíc, aby sme už od začiatku zabezpečili vysokú kvalitu. Výsledky študentov priebežne hodnotíme počas roka na osemstupňovej škále (v sumárnych hodnoteniach na konci polrokov sú potom výsledky spracované do známok v siedmych stupňoch), najvyššie hodnotenia dosahujú len tí, ktorí nielen splnia požadované zadania na sto percent ale prinesú aj ďalšie riešenia, či sami objavia nové súvislosti. Učiteľ je Tvoj partner a sprievodca, ktorý Ti dáva denne spätnú väzbu, aby Ti pomohol uspieť a podporil Tvoj silné stránky, ale hlavnú zodpovednosť za výsledok budeš mať Ty. Unikátne je aj naše prostredie, okrem technológií (tablet/laptop pre každého študenta, vzdelávacie appky a prístupy k online zdrojom) a jedinečných priestorov, ktoré treba vidieť si na KEIS zažiješ svet medzinárodnej anglickej IB školy so spolužiakmi z rôznych kútov sveta – už tu vznikajú priateľstvá a vzťahy, ktoré iste oceníš v budúcnosti.

Tieto vzdelávacie programy predstavujú svetovú špičku, my ich navyše učíme najmä so zahraničnými IB učiteľmi…

Projekt Košice International School sme naštartovali s podporou Amcham – Americkej obchodnej komory, Britcham – Britskej obchodnej komory a množstva ďalších partnerov už v roku 2019. Zárukou stability do budúcnosti je aj náš zriaďovateľ, najväčšia skupina súkromných škôl na Slovensku – ELBA. Pre slovenské rodiny poskytujeme špeciálne štipendium, pri vyplnení prihlášky do 31.3.2024, je mesačné školné nižšie o 45 percent.

KEIS je skrátka cesta k Tvojej kariére na kvalitnej svetovej univerzite, so zručnosťami a zážitkami, ktoré sa Ti budú hodiť po celý život.